پاسخ به تمام سوالات درباره امیکرون؛ علائم، شدت بیماری، میزان سرایت و راههای پیشگیری

نرخ بستری شدن بیماران مبتلا به امیکرون در ایالات متحده در حال افزایش است. چه عاملی امیکرون را به ویروسی خطرناک تبدیل میکند؟ قابلیت انتقال ویروس در سویه امیکرون یکی دیگر از عواملی است که پزشکان را نگران کرده است. برای اینکه متوجه شوید که امیکرون چقدر قابلیت انتقال دارد، بهتر است نگاهی به جدول زمانی شیوع این بیماری بیاندازیم. امیکرون 24 نوامبر 2021 با شناسایی موارد ابتلا در بوتسوانا و آفریقای جنوبی به سازمان بهداشت جهانی گزارش شد. از ژانویه 2021 تا دسامبر 2021 که نوع دلتا در ایالت متحده آمریکا سویه غالب بیماری کووید 19 بود، بیش از دو برابر سویههای دیگر مسری شناخته شد.

آدرس مراکز واکسیناسیون کرونا تهران مانند مراکز تزریق واکسن شرق تهران، مراکز تزریق واکسن غرب تهران، مراکز تزریق واکسن جنوب تهران، مراکز تزریق واکسن شمال تهران از طریق سایت بلد قابل دسترسی است. همچنین در بلد، شماره تلفن و آدرس این مراکز، به تفکیک و در صفحه مربوط به هر یک از مراکز تزریق واکسن تهران بیان شده است.

اولین موارد انسانی کووید ۱۹ در دسامبر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان در کشور چین مشخص شد. فعلا به طور قطع نمیتوان گفت که انسانها در چین چگونه به این ویروس آلوده شدند. با این حال، ویروس SARS-CoV که باعث شیوع بیماری سارس در سال ۲۰۰۳ شد، از منشأ حیوانی به انسانها سرایت کرده و پس از آن بین مردم شیوع پیدا کرد. در مورد ویروس کرونایی که منجر به بیماری کووید ۱۹ شده است نیز همین تصور وجود دارد. تا زمانی که منبع این ویروس شناسایی و کنترل نشود، احتمال تجدید ویروس در جمعیت انسانی و خطر شیوع دوباره ویروس، مانند آنهایی که اکنون در حال تجربهشان هستیم وجود دارد.

از ماسکی استفاده کنید که بینی و دهان را بپوشاند. مطمئن شوید که هنگام قرار دادن و برداشتن ماسک، دستهایتان تمیز باشند. فاصله فیزیکی حداقل ۱ متر از دیگران داشته باشید. از فضاهای با تهویه نامناسب و یا شلوغ اجتناب کنید. پنجرهها را باز کنید تا تهویه هوای داخل خانه انجام شود. دستان خود را به طور منظم بشویید. اگر نوبت واسکن شما فرا رسیده است، واکسینه شوید. واکسنهای کووید-۱۹ مورد تایید سازمان بهداشت جهانی ایمن و موثر هستند. اخبار مربوط به کووید-۱۹ و در حال حاضر سویه امیکرون زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار میدهد و طبیعی است که کودکان کوچک و کنجکاو، سوالات زیادی از آن خواهند داشت.

تست های تشخیصی کرونا به دو دسته تست آنتی ژن و تست مولکولی تقسیم می شوند. پی سی آر از جمله تست های مولکولی است. نمونهبرداری برای تست پی سی آر به طور معمول با استفاده از سوآپ بینی یا گلو و یا بزاق جمعآوری میشود. تست آنتی بادی در منزل میتواند درگیری قبلی با عفونت COVID-19 را تشخیص دهد.

هیچ دارویی برای هیچکدام از بیماریهای ناشی از ویروسهای کرونا تأیید نشده است اگرچه بهنظر میرسد داروی ضدویروسی بهنام رمدسیویر روی حیوانات مؤثر باشد. راههای پیشگیری از ابتلا به این ویروس چیست؟ واکسنی برای محافظت در برابر این خانواده از ویروسها وجود ندارد، حداقل هنوز وجود ندارد. آزمایش برای واکسن MERS در حال انجام است.

این تنها کاری است که دی جی میخواست همانند سایر همسالانش انجام دهد، اما حالا روی تخت دراز کشیده بود و به سختی نفس میکشید. پزشکان پس از بهبود حال دی جی تشخیص دادند که او به بیماری ام آی اس (بیماری سندروم التهابی) مبتلا شده، در حالی که او هنوز 4 ساله است. پزشکان فکر میکردند که عارضهی ام آی اس، معمولاً در کودکان حدود 9 سال اتفاق میافتد. عارضهی ام آی اس که بعد از ابتلا به کرونا در کودکان رخ میدهد چه علائمی دارد؟

با گسترش سویه اُمیکرون در کره جنوبی، موارد روزانه جدید ابتلا به کووید۱۹ امروز (چهارشنبه) برای اولین بار از مرز ۱۳ هزار تن در این کشور فراتر رفت. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، به رغم تمدید قوانین سختگیرانه مرتبط با فاصله گذاری اجتماعی در کره جنوبی، این کشور در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ هزار و ۱۲ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ را گزارش کرده است. مطالعات در انگلیس نشان داد: دو سوم افرادی که به سویه امیکرون آلوده شده اند می گویند که قبلا سابقه ابتلا به کووید-۱۹ را داشته اند. به گزارش اقتصادآنلاین؛ از دیروز تا امروز ۶ بهمن ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۸۵۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۹۷ نفر از آنها بستری شدند.

به همین علت، ممکن است به موقع فعال نشوند. سیستم دفاعی بدن، از مراحل اولیه بیماری عقب می ماند و از انتقال ویروس به سایر افراد، پیشگیری نمی شود. به طور کلی، هر چه ویروس Omicron سریع تر شیوع پیدا کند، در مقابل سیستم دفاعی بدن، مقاومت بیشتری به دست می آورد. به طور کلی، دوره کمون کوتاه تر، به این معنی است که زمان کمتری برای تشخیص ابتلا به عفونت، قبل از بروز بیماری در فرد آلوده، وجود دارد. به همین علت، متخصصان توصیه می کنند افرادی که بیشتر در معرض آلودگی قرار دارند، به طور منظم، تست های تشخیص آلودگی با کروناویروس را انجام دهند. با این کار، احتمال پیشگیری از انتقال بیماری، بیشتر می شود.

  1. از مصرف محصولات دامی بصورت خام خودداری کنیم
  2. از لمس چشم، دهان و بینی خودداری کنیم
  3. تولید واکسنهای بیشتر؛
  4. به چشم، بینی و دهان دست نمالید
  5. تنگی نفس یا مشکل در تنفس
  6. ترشحات پشت حلق
  7. نوع بتا ویروس کرونا و علائم کرونا آفریقایی چیست؟
  8. کره جنوبی

متاسفانه هنوز درمان اختصاصی و موثری برای این عفونت به اثبات نرسیده است. با توجه به این که نتایج آزمایشگاهی نشان میدهد که واکنش بدن به این ویروس تازه، شبیه واکنش به ویروسهای قبلی کرونا است، درمان ترکیبی با دو تا چهار داروی ضدویروس برای این بیماران انجام میشود. برخی مطالعات تازه از تاثیر کلروکین، یک داروی قدیمی ضدمالاریا، حکایت دارد.