وردپرس چه کاربردی دارد؟

در این حالت به راحتی می توانید سراغ یک متخصص وردپرس دیگر رفته و مدیریت فنی سایت را به او بسپارید (مدیریت محتوا را خودتان به راحتی می توانید انجام دهید). تنوع اطلاعات دیجیتالی هم در یک سازمان مورداستفاده قرار میگیرد، روی انتخاب سیستم مدیریت محتوای سازمانی تاثیر دارد. سیستم مدیریت محتوا (CMS) اختصاصی چیست؟ برخی کسب و کارها پس از مدتی که از وردپرس استفاده میکنند تصمیم میگیرند که از وردپرس به سمت یک سیستم مدیریت محتوای ( CMS ) اختصاصی بروند که شاید شما بگویید خب از اول چرا نرفتند ؟

سیستم مدیریت محتوا دقیقا چیست؟ حال تصور کنید سیستم های مدیریت محتوایی که شرکت های ایرانی مدعی تولید آنها هستند چند عدد افزونه دارند؟ برای ساخت سایت خود از CMS استفاده کنید. با این تفاوت که این سیستم رایگان است و برای امنیت بالا ، پولی از کاربر نمی گیرد.

زمانی که طراح سایت شما از سیستم های مدیریت محتوای غیر رایگان استفاده کند ، شما مجبورید هزینه زیادی را فقط برای استفاده از آن سیستم بپردازید و به این هزینه باید تعرفه طراحی سایت را هم اضافه کنید. بیشتر پلتفرم هایی که از آن ها استفاده می شود، یک لیست از بهترین قالب هایی که می توانید از آن ها استفاده کنید را به شما پیشنهاد می شود. اگر قصد دارید شرکتی راه بیندازید و مثلا برای مکاتبات رسمی برای خرید تجهیزات، بهتر است وبسایتی برای شرکت بنا کنید تا بهواسطه ایمیلی که با دامنه وبسایت میزنید، مکاتبههای شما با مشتریان یا تامینکنندگان رسمیتر باشد.

فرض کنیم شما یک فروشگاه دارید، یا این که در منزل تان مشغول به فروش این موارد هستید؛ در حقیقت یک کسب و کار کوچک برای خودتان راه انداخته اید. سیستم اتوماسیونی که در شرکتها و ادارهها برای نامهنگاریهای دیجیتال استفاده میشود، بخشی از یک سیستم مدیریت محتوای سازمانی است.

وقتی بخواهید سایت خود را با استفاده از سیستم مدیریت محتوا ایجاد کنید، برای صفحاتی که قرار است ثابت باشند، شما کافی است محتوای جدیدی را که میخواهید نمایش دهید، در بخش مربوطه در سیستم مدیریت محتوا تغییر دهید. شما هر چیزی را در وردپرس میتوانید تغییر دهید. سیستم مدیریت محتوای وب تقریبا برای هر چیزی ابزاری دارد که میتوانید برای تغییر هر بخشی از وبسایت از آن استفاده کنید. وقتی یک نرم افزار ، متن باز باشد یعنی همه به کدهای برنامه نویسی آن دسترسی دارند.

وقتی برنامه نویسان به کدهای یک نرم افزار دسترسی داشته باشند به راحتی می توانند آن را توسعه دهند و برای این کار رقابت ایجاد می شود. اگر شما نیز به تازگی به دنبال راه اندازی و طراحی سایت خود هستید و نمی دانید کدامیک از سیستم های مدیریت محتوا و چه زبان برنامه نویسی برای شما بهتر و مناسب تر است، یا اگر به علت اهمیت طراحی سایت به منظور ایجاد یک ویترین برای فروش محصولات خود به دنبال آشنایی با طراحی سایت هستید و یا این که کلاً در مورد ابزار طراحی سایت اطلاعات کمی دارید و الان در انتخاب خود گیج شده اید، با این مقاله همراه ما باشید زیرا که به شما خواهیم گفت تفاوت وردپرس و HTML در چیست و چگونه یکی از آن ها را برای طراحی سایت خود انتخاب کنید.

همین نکته سبب می شود تالارهای گفتگوی زیادی در مورد مشکلات آن وجود داشته باشد و زمانی که یک کاربر به مشکلی می خورد به راحتی می تواند راه حل را با یک جستجوی ساده پیدا کند. امکان نصب آسان، وجود تعداد قابل قبولی از پلاگینها برای انجام کارهای بیشتر، وجود راهنماهای بهتر برای انجام تغییرات یا شخصیسازی آن و وجود توسعهدهندگانی که با پلتفرم آشنا باشند، انتخاب را ساده میکند؛ مثلا وردپرس و جوملا معمولترین گزینههای موجود هستند. اما در این حالت برخلاف گزینه قبلی، لازم نیست همه این کدها را خود بنویسید؛ زیرا سیستم مدیریت محتوا دقیقا برای این کار ساختهشده است.

یک سیستم مدیریت محتوا برنامه یا اپلیکیشینی است که روی سرور یک سایت نصبشده و اجرا میشود و به کاربر امکان مدیریت محتوا دیجیتال و مطالب موجود در سایت را میدهد؛ یعنی کاربر میتواند با آن مطالب جدید اضافه کند و مطالب قدیمی را ویرایش یا حذف کند. در مورد صفحاتی هم که باید همواره بهروزرسانی شوند و اطلاعات جدید به آن اضافه شود (مثل وبسایتهای خبری و فروشگاههای آنلاین) دوباره اطلاعاتی که قرار است در سایت بیایند در پایگاه داده وبسایت ذخیره میشوند و کد موجود در وبسایت که بخشی از آن مربوط به فرانتاند و بخش دیگر مربوط به بکاند است، این اطلاعات را میخواند و به کاربر نمایش میدهد.

راه اندازی اشتراک ایمیل RSS در وبلاگتون ، قابلیت نظر دادن و به طور خودکار اضافه کردن آخرین پست های وبلاگ به صفحات دیگر سایت مثل صفحه اصلی وب سایت، بسیار راحته و باعث گسترش دسترسی شرکت شما و ایجاد سایتی پویا تر میشه. حال فرض کنید میخواهید وبسایتی راه بیندازید. آنان همچنین یاد می گیرند چطور در هنگام مواجهه با مسائل و مشکلات مختلف ، به جای تسلیم شدن ، به دنبال یافتن مناسب ترین راه حل بروند.

در یادگیری برنامه نویسی مطرح هست. البته در کلاسهای آموزشی برنامه نویسی کودکان ، تنها مفاهیم پایه برنامه نویسی در قالب محیط های برنامه نویسی جذاب و گرافیکی ، به آنان آموزش داده شده و خبری از کدنویسی های پیچیده و مفاهیم سطح بالای برنامه نویسی نخواهد بود. یک استاد خوب، نهایتا میتواند در را به شما نشان دهد؛ این که در را باز کنید و قدم بردارید، کاملا وابسته به شماست. به کمک یک CMS میتوانید بدون دانستن برنامهنویسی یک وبسایت راهاندازی کنید. چه پیش یک برنامهنویسی وبسایت بروید و چه بخواهید خود آن را دست کنید، دو گزینه در پیش رو دارید.