هشدار به دولت ترامپ: مقابل ایران قلدری نکنید

وی در گفتوگو با شبکه «العهد» افزود: «محمود المشهدانی این نشست را به صورت کاملا حرفهای اداره کرد و از سوی برخی نمایندگان تحت فشار قرار گرفت و ۵۰ نماینده دور او را گرفته بودند تا مانع خروج او از صحن علنی مجلس شوند. علت انتخاب رهیافت «اقتصاد سیاسی بینالملل» نیز آن است که این روش پس از شوک نفتی 1973 تاکنون، از یکسو کانون توجه کشورها بهویژه چین و هند بوده و از سوی دیگر این امر در فهم سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری رسا، هیات هماهنگی گروههای شیعی با تاکید بر به رسمیت نشناختن خروجی نشست امروز پارلمان در انتخاب رئیس و معاونان وی اظهار داشت بر اساس اقدامات قانونی فراکسیون اکثریت را ما به نام این هیات ثبت کردیم.هیات هماهنگی گروههای شیعی در بیانیهای اعلام کرد: طی هفتههای گذشته همه تلاشهای مخلصانه برای ممانعت از رسیدن کشور به بنبست سیاسی و تعمیق بحران سیاسی و اجتماعی ناشی از دستاندازی و تقلب در نتایج انتخابات را پیگیری کردیم و برای خدمت به منافع عمومی و صلح و ثبات جامعه به منظور تعیین زمان برگزاری نخستین جلسه پارلمان از سوی رئیس جمهوری از مواضع خود عقبنشینی کردیم.

برای دبیرخانه نیز دو نفر از جوانترین اعضا از نظر سنی زین العابدین ریاض عباس و مریم سالم النبراس انتخاب شدند و ماری بیطار و محمد ربیع قلعه چی به عنوان دو ناظر تعیین شدند. ✍به گزارش پایگاه اطلاعرسانی فرمانداری، امروز یکشنبه ۲۳شهریور ماه دومین جلسه پارلمان مشورتی بانوان شهرستان سردشت با حضور خوشمرام معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، علی پور مسئول امور بانوان فرمانداری و سایر اعضای پارلمان با دستورجلسه:- چالشهای کرونا- تعیین اعضای هیات رئیسه جدید در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

نخستین نشست پارلمان جدید عراق روز یکشنبه 20 دی ماه 1400، سه ماه بعد از برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور برگزار شد. به گزارش ایلنا، سخنگوی وزارت خارجه چین شامگاه چهارشنبه به اظهارات نامزدهای انتخابات ریاستجمهوری آمریکا در نخستین مناظره که روز گذشته برگزار شد واکنش نشان داد. به دنبال آن برهم صالح رئیس جمهور عراق مجلس جدید را به برگزاری نخستین جلسه در تاریخ فوق فراخواند.

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری دانشجو، انتخاب مجدد «محمد الحلبوسی» به عنوان رئیس پارلمان عراق واکنشهای متعددی را در محافل سیاسی و مردمی این کشور به دنبال داشته است. به دلیل مخالفت تعدادی از گروه های شیعه و کرد به نتایج انتخابات و اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف، اعلام نتایج نهایی انتخابات با تاخیر زیادی مواجه شد؛ تا این که نهایتا دادگاه عالی فدرال عراق نهایی نتایج انتخابات را تایید کرد.

به گزارش جام نیوز، در روزهای اخیر، گفت وگوی محمود احمدی نژاد با رسانه ضد ایرانی رادیو اروپای آزاد، واکنش های فراوانی را به دنبال داشته است. همچنین اینها میگویند تا زمانیکه جمهوری اسلامی ایران فکر کند آمریکا به دنبال سرنگونی این نظام است، همواره بینشان تقابل وجود خواهد داشت. بر اساس بند اول ماده دهم نظامنامه داخلی، این مجلس باید اولین نشست خود را به ریاست مسنترین عضو خود برگزار کند و کوچترین عضو از نظر سنی نیز دبیر این جلسه خواهد بود.

وی در سال ۲۰۰۷ پیش از آنکه به عنوان مشاور ارشد محمود عباس رئیس کنونی تشکیلات خودگردانی فلسطین منصوب شود به عنوان نماینده تام الاختیار فتح در امور عضو گیری و سازماندهی فعالیت میکرد. چه آنکه محمدجواد ظریف وزیر امور خارج تصمیم گرفته تا سه پست کلیدی را در اختیار سه زن قرار دهد؛ سخنگویی وزارت امور خارجه، نمایندگی ایران در ژنو و واگذاری مسئولیت یکی از سفارتخانه های ایران در خارج از کشور.

در کشور های جهان سوم منافع ملي همچنان یکی از اساسی ترین مفاهیم در سیاست بین الملل می باشد. به گزارش صدای ایران، گروه بین الملل – رامین حسین آبادیان: اولین جلسه پارلمان عراق در دوره جدید روز گذشته به ریاست محمود المشهدانی برگزار شد. این درحالی است که اولین جلسه پارلمان عراق در دوره جدید روز گذشته به ریاست محمود المشهدانی برگزار شد.

محمد الحلبوسی، رئیس جدید پارلمان عراق در جلسه روز یکشنبه اعلام کرد که نامزدی برای پست ریاست جمهوری آغاز شده و تا ۱۵ روز ادامه دارد. به گزارش حوزه بینالملل خبرگزاری تقریب، مرکز اطلاعرسانی دادگاه فدرال عراق با صدور بیانیهای در خصوص نشست دیروز یکشنبه پارلمان عراق، تاکیدکرد: آنچه برخی در ارتباط با رای اعضای این دادگاه اعم از رئیس یا هر یک از اعضا در رابطه با نشست شورای نمایندگان در تاریخ نهم ماه جاری میلادی بیان میکنند، صحت ندارد.

در این بیانیه از همه گروهها خواسته شده است از نسبت دادن هر رأی یا سخنی به دادگاه فدرال پرهیز کنند زیرا این دادگاه رای خود را اعلام خواهدکرد. در ادامه این بیانیه آمده است، ما تمام تلاش خود را کردیم تا امور به وضعیت جبههبندی کنونی که امروز شاهد آن بودیم، کشیده نشود. با وجود اینکه ایران تاکید زیادی بر مداخله امریکا جهت تضمین امنیت و استقلال ایران دارد تلاش هایی در جهت راضی کردن انگلستان و شوروی نیز انجام می شود سهیلی نخست وزیر و ساعد مراغه ای وزیر امور خارجی تذکاریه ای مبنی بر مساعدت های ایران در طول جنگ و مشکلاتی که برای ایران در طی این دوران به وجود آمده است به سران سه دولت تحویل دادند و بر اساس این تذکار به اعلامیه ای در سال 1322 به امضای روزولت چرچیل و استالین رسید که به اعلامیه تهران معروف است در این اعلامیه در قسمت هایی که مربوط به ایران بود مساعدت های ایران در طول جنگ مورد تصدیق قرارگرفت و قرار شد به ایران کمک های اقتصادی شود و همچنین تمامیت ارضی و حفظ استقلال و حاکمیت ایران مورد توجه سه دولت قرار گرفت.

در اینجا نشت آمازون معروف، دومین رودخانه بزرگ در سیاره همیشه به دلیل شاخه های متعدد پر است. هدف از تشکیل پارلمان مشورتی بانوان را افزایش مشارکت فرهنگی اجتماعی بانوان،پیگیری مطالبات زنان، تقویت و افزایش توانمندی بانوان،شناسایی و معرفی ظرفیت های بانوان در تمام عرصه را عنوان نمود.در پایان سرکار خانم منیره پوری به عنوان (رئیس پارلمان)،خانم شلیر رشیدی(نائب رئیس)، شبنم شیوه (سخنگو)،شهلا اسماعیلی (دبیر )و رععنا خضر نیا (عضو )از طرف اعضای پارلمان بعنوان هیات رئیسه پارلمان انتخاب شدند.شایان ذکر است پارلمان مشورتی بانوان از دی ماه سال ۱۳۹۸ رسما آغاز به فعالیت نموده است.

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، «وعد القدو» از نمایندگان عضو چارچوب هماهنگی گروههای سیاسی شیعی، در یک گفتوگوی تلویزیونی در خصوص تنش و تشنج ایجاد شده در نشست روز گذشته پارلمان عراق که در نهایت به انتخاب اعضای هیئت رئیسه پارلمان منجر شد، توضیح داد.

در روز آخر پارلمان جلسهای را برای رأی گیری درباره نامزدها برگزار خواهد کرد. رئیس جلسه در این مراسم گفت: اعضای پارلمان بر اساس انتخاباتی آزاد و سالم برگزیده شدند که زیر نظر شورای عالی قضایی برگزار شده بود. دو طرف در جریان این دیدار در خصوص آخرین تحولات مربوط به بحران سیاسی اخیر گفتگو کردند.این درحالی است که اولین جلسه پارلمان عراق در دوره جدید روز گذشته به ریاست محمود المشهدانی برگزار شد.

جلسه افتتاحیه پنجمین دور پارلمان عراق به ریاست «محمود المشهدانی»، رئیس سِنی پارلمان روز گذشته با چند ساعت تاخیر، راس ساعت 16 آغاز شد. افتتاحیه پنجمین دور پارلمان عراق که پس از چند ساعت وقفه به ریاست «محمود المشهدانی»، رئیس سِنی پارلمان آغاز شد، شاهد بحث و درگیری نمایندگان بود.

اولین جلسه دوره جدید پارلمان عراق پس از چند ساعت وقفه، عصر امروز آغاز شد اما به دلیل درگیری، روند جلسه متوقف شده و باز هم به تعویق افتاد. ماجراء از آنجا آغاز شد که نمایندگان جریان «صدر» در اقدامی عجیب به صورت کفن پوش وارد پارلمان شدند. پرزیدنت ترامپ در طول کارزار انتخاباتی این توافق را یکی از “بدترین توافق هایی که تا به حال دیده” خواند و وعده داد در صورت پیروزی آن را پاره کند و مجددا مذاکره کند.

ماجراء از آنجا آغاز شد که نمایندگان جریان «صدر» در اقدامی عجیب به صورت کفن پوش وارد پارلمان شدند.صدریها تنها به پوشیدن کفن هم اکتفا نکردند و به توزیع آن در میان دیگر نمایندگان مبادرت ورزیدند. نمایندگان جنبش «امتداد»، جریانی سیاسی که از تظاهرات اکتبر ۲۰۱۹ پا گرفت اما پیش از ورود به پارلمان در میدان تحریر بغداد تجمع کردند سپس با خودروهای «توکتوک» که نماد جریان اعتراضی اکتبر است راهی پارلمان شدند.