زندگی نامه ایلان ماسک

بر این اساس، هم ماسک و هم شرکت تحت مدیریتش باید به طور جداگانه جریمهای به مبلغ بیست میلیون دلار را پرداخت کنند و این مبلغ طی فرآیندی قضایی بین سرمایه گذاران خسارت دیده این شرکت تقسیم خواهد شد. راب والتون بزرگترین پسر سم والتون است که بین سالهای 1992 تا 2015 رئیس کمپانی والمارت نیز بود. با معرفی ثروتمندترین افراد جهان در سالهای اخیر همراه ما باشید. برخی بر این باورند سخنان ایلان ماسک از جمله معرفی روبات تسلا بیش از اندازه اغراقآمیزند و با هدف انگیزهبخشی به کارمندان، جذب افراد نخبه و البته ایجاد هیجان در مشتریان و سرمایهگذاران تسلا صورت میگیرد.

علاقه ایلان ماسک به دوج کوین بیحد و اندازه است، بدون این که دلیل روشنی برای آن وجود داشته باشد! همانطور که از ظاهر این سوت و گفتههای ماسک و صفحه فروش محصول مشخص است، در طراحی سایبرویسل از سایبرتراک الهام گرفته شده است. قابل ذکر است که سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا بررسیهایش در مورد پرونده ایلان ماسک و تسلا را اوایل ماه آگوست (مرداد ماه)، درست مدتی بعد از آن که ایلان ماسک با ارسال توییتی اعلام کرد که تصمیم به خصوصی سازی شرکت تسلا گرفته است، شروع کرد. ایلان ماسک امروز توییتی را منتشر کرد که مطابق آن تسلا قرار است به زودی دوج کوین را به عنوان روشی برای پرداخت برای برخی محصولات خواهد پذیرفت. انگیزه و تلاش برای ساکن نبودن ایلان ماسک را امروز به یکی از خلاقترین و عجیبترین شخصیتهای دنیا تبدیل کرده است.

ایان رایت یکی از مهندسان اولیه شرکت بود و علاوه بر خود ابرهارد و تارپنینگ، از بنیانگذاران شرکت نیز خوانده میشد. ایلان ماسک به عنوان ثروتمندترین فرد جهان اعلام کرد که نیمی از توئیتهای خود را در یک مکان بخصوص منتشر میکند. Roadster اولین محصول تسلا موتورز ماشینی اسپرت است که از 0 تا 60 را در مدت زمان 3.7 ثانیه طی خواهد کرد و باطری لیتیمی آن اجازه می دهد با یک بار شارژ 250 مایل را طی کنید. ماسک در آن زمان اعلام کرده بود که برای عملیاتی کردن این طرح بودجه لازم را تأمین کرده است و سرمایه گذاران این شرکت نیز حمایتشان را از این طرح اعلام کردهاند. تسلا تاکنون خودروی تمام برقی سایبرتراک (Cybertruck) معرفی کرده است ولی طرفداران سرسخت این شرکت میتوانند پیش از عرضه این خودروی نامتعارف، به خرید سوت سایبرویسل (Cyberwhistle) ۵۰ دلاری این شرکت بپردازند.

البته امکان خرید تمام محصولات فروشگاه آنلاین Tesla با DOGE فراهم نیست، اما برخی محصولات قابل خریداری با این رمز ارز، به خاطر هجوم کاربران علاقهمند، بلافاصله به وضعیت «اتمام موجودی» درآمدند! سایبرویسل با الهام از سایبرتراک مدلی محدود و کلکسیونی ساخته شده از فولاد ضد زنگ (در سطح محصولات پزشکی) با روکشی صیقل خورده است. آرزوی ایلان ماسک این است که قبل از مرگش یک خودروی تسلا در مریخ ببیند.

قیمت این توکن، در 24 دی، تا 25 درصد افزایش را شاهد بود و پس از آن با اصلاح روبرو گردید و در برداشت سود به قیمت 0.1986 دلار رسید. تسلا پیش از این خرید خودرو به وسیله بیت کوین را آزمایش کرده بود. دوج کوین در ابتدا به عنوان یک میم کوین و برای شوخی راهاندازی شد، اما از آن زمان به عنوان جایگزینی محبوب برای دیگر رمزارزها نظیر بیت کوین و اتریوم مطرح شده است. ثروتمندترین فرد دنیا چند ماه قبلا به طور کاملا شفاف و مستقیم، در پاسخ به یکی از طرفداران خود در توئیتر، اعلام کرد تنها ارزهای دیجیتال پورتفوی سرمایه گذاری رمز ارزی وی بیت کوین، اتریوم و دوج کوین است.

این موضوع به حدی جدی شد که حتی پای یک شرکت سعودی سرمایه گذار نیز به این ماجرا باز شد اما پس از فشار هیئت مدیره و سهامداران این شرکت، ماجرا مسکوت و تکذیب شد.اما این ادعای ایلان ماسک(خصوصی سازی) تنها سهامداران را آزار نداد بلکه به علت جعلی بودن ادعا، کل سازمان و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را نیز شاکی کرد. به بیانی دیگر، ایلان ماسک پیش بینی کرده است که ظرف یک سال آینده یک بحران اقتصادی یا یک بحران مالی جهان را فرا خواهد گرفت، اما وارد جزئیات نشد تا توضیح دهد چرا همچین عقیدهای دارد و همچنین مشخص نکرد که آیا رکود بزرگی در راه است یا یک وضعیت معمولی خواهد بود. در طرف دیگر، دوج کوین می تواند مردم را به خرج کردن آن تشویق کند.

استارلینک به یک دیش نیاز دارد که باید آن را در خانه نصب کنید تا سیگنالها از طریق این دیش به روتر شما منتقل شوند و شما بتوانید به اینترنت دسترسی داشته باشید. او از اوایل سال 2021 حمایت واضح از اولین میم کوین بازار را با انتشار توئیتهای پیاپی در رابطه با آن شروع کرد. با وجود رشد بالای دوازده هزار درصدی DOGE بعد از شروع حمایت ثروتمندترین فرد دنیا از آن، تلاش ایلان ماسک برای 1 دلاری کردن دوج کوین ناموفق بود، اما او برای تبدیل کردن این خواسته خود و سرمایه گذاران به واقعیت در سال 2022 مصمم به نظر میرسد! این مرتبه احتمالا او علاوه بر شرکت تسلا، شرکت استارلینک را هم وارد بازی خواهد کرد. اگرچه پس از ریزش شدید این رمزارز تسلا این روش پرداخت را حذف کرد.

  • رسانه ای
  • همسر Jean-Pierre Meyers
  • خرده فروشی
  • زمینه فعالیت: تکنولوژی
  • زمینه فعالیت: خودرو

سپس او در سال ۲۰۰۴ صاحب دوقلوهای گریفین و خاویر و در سال ۲۰۰۶ صاحب سه قلوهای دامین، ساکسون و کای شد؛ که همگی به روش لقاح مصنوعی به دنیا آمدهاند. آنها سپس مجددا با یکدیگر ازدواج کرده و در کمال تعجب بار دیگر از هم طلاق گرفتند. یکی دیگر از کاربران در توییتر معتقد است که میزان تورم در کشور ایالات متحده آمریکا به بالاترین حد خود در تاریخ این کشور رسیده است. بعد از این اعلامیه، قیمت DOGE تا 13 درصد جهش را شاهد بود و به بالاترین قیمت خود در 30 روز گذشته یعنی 0.2150 دلار رسید. با این حال قیمت این رمز ارز با سقف تاریخی خود که 0.71 دلار است بسیار فاصله دارد، اما به نسبت روزهای گذشته رشد خوبی داشته است. ایلان ماسک که در حال حاضر ثروتمندترین فرد زمین است اغلب در رابطه با رمزارزها توییت میکند و توییتهایش موجب بالا و پایین شدن قیمتها میشود.