رشد اقتصادی ۸ درصدی در بودجه ۱۴۰۱ امکانپذیر است؟

در این برآورد بهبود کیفیت نهادها به میزان یک درصد به افزایش تولید ملی تا 7 درصد میانجامد. برای مثال، بهبود در فناوری به کار گرفته شده در صنعت Y (مثلا صنعت تولید وسایل نقلیهی موتوری) را که در مورد صنعت X (مثلا صنعت تولید مواد غذایی) ایجاد نشده، میتوان با جابهجایی رو به بیرونِ منحنی امکانات تولید، فقط از محور Y نشان داد. جابهجاییِ رو به بیرونِ منحنی امکانات تولید به این معنی است که ظرفیت اقتصاد برای تولید، افزایش یافته است. در مجموع عملکرد تولید ناخالص داخلی کشور به قیمتهای ثابت سال 1395 در نیمه نخست سال 1400 به رقم 7530.5 هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به رقم مشابه سال قبل به میزان 3.3 درصد افزایش یافت.

  1. اجرای طرح های پژوهشی سفارش محور
  2. تحریم های مربوط به بیمه
  3. اشخاص حقوقی وافراد فهرست شده توسط شورای امنیت
  4. ماده نهم: محرمانگی اطلاعات
  5. هر دوی آنها دارای قالب خاص و استانداردی هستند
  6. ماده ششم: مسئوليتهای سرونو در ارائه خدمات

رشد عملکرد تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم سال جاری حاصل تحقق رشد مثبت ارزش افزوده گروههای “خدمات” و “نفت” به ترتیب معادل 4.2 و 7.4 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل است. محصول ناخالص داخلی کشور به قیمتهای ثابت طی سالهای ۱390 الی ۱397 با رشد متوسط سالانه 2درصد از 687هزار میلیارد تومان به قیمت ثابت سال ۱390 به 748هزار میلیارد تومان در سال ۱397 رسیده و پیشبینی شده با رشد متوسط سالانه منفی 7/ 0درصد به 733میلیارد تومان در سال ۱400 کاهش یابد.

در این بین عدهای به این رتبه بندیها اعتراض دارند و میگویند تنها با معوقات کمتر از 100 هزار تومان در رتبههای پایین تر از C قرار گرفتهاند یا رتبه های Aو Bرا حائز نشدهاند. یکی از مهمترین شروط پرداخت وام 50 و 100 میلیون تومانی بدون ضامن داشتن رتبه اعتباری مناسب A-B-C است و تنها دارندگان این رتبهها یعنی افراد خوش حساب بانکی میتوانند از شرایط آسان سازی پرداخت وامهای خرد بهرهمند شوند و بدون ضامن و تنها با برگه کسر از حقوق (تا سقف 50 میلیون تومان) و با برگه کسر از حقوق و چک یا سفته (تا سقف 100 میلیون تومان) وام بگیرند. اکنون که واکسیناسیون به میزان قابل توجهی افزایش یافته و در آینده نزدیک کنترل و مهار بیماری کرونا محقق، یا دستکم از حالت همه گیری خارج خواهد شد، بازگشت رونق به کسب و کارها و بنگاههای مختلف اقتصادی دور از دسترس نیست.

در نهایت اینکه بررسی سهم استانها در تولید کیک اقتصادی و تقسیم بودجه دولت متناسب با این شاخص برای آنهاست. به گزارش گروه دیگر رسانههای خبرگزاری فارس، خبرگزاری مهر گفتوگویی با محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی انجام داده است که بخشهای مهم آن در ادامه میآید. تهران (پانا) – با انتخاب محمدرضا پورابراهیمی به عنوان رئیس، دیگر اعضای هیات رئیسه اجلاسیه دوم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند. بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا واحدهای صنفی که پروتکلهای بهداشتی را رعایت نکنند در مرحله اول اخطار کتبی پلمب دریافت میکنند، در مرحله دوم دستگاه پوز بانکی آنها به مدت دو هفته قطع میشود و در مرحله سوم اگر رعایت نکنند به مدت یک ماه پلمب میشوند.

کشورهای بارز این حوزه کره جنوبی و مالزی هستند و عامل کلیدی دیگر در این راستا «نرخ ارز» است. ایرنا-عضو فراکسیون ورزش مجلس با انتقاد از تصمیم سیاسی آمریکا در عدم صدور روادید برای کشتی گیران ایرانی گفت: این اقدام بار دیگر اثبات کرد که آمریکا قابل اعتماد نیست. بخشهای دیگر نظیر صنعت، فعالیتهای عمدهفروشی و خردهفروشی، املاک و مستغلات به ترتیب با سهمهای ۱5، 3/ 11 و 9/ 10درصد در ردههای بعدی قرار دارند و بخش کشاورزی با دارا بودن 5/ 8درصد از GDP کشور در مقام پنجم قرار دارد.

در این طرح هوشمند اسامی افرادی که تست آنها مثبت بوده به اتاقهای صنفی اعلام میشود و بازرسان بر اساس این اطلاعات به واحد مراجعه می کنند تا فرد بیمار در مغازه نباشد. در نهایت، انتخاب های زیاد منجر به نارضایتی می شود.چگونه می توانی مطمئن باشی از بین دویست گزینه ای که احاطه و سردرگمت کرده اند گزینه ی درست را انتخاب کنی؟

پاسخ این است: نمی توانی. ️وی درباره مصوبه نخست توضیح داد: نخستین مورد پذیرش ارزش مندرج در مجوزهای ثبت سفارش کالاهای اساسی و ضروری یعنی ۲۵ گروه کالایی، از تاریخ ۱۸ مرداد ۹۷ به بعد است که به این ترتیب بسیاری از پرونده­های تشکیل شده درباره ارزش کالایی حل میشود. تابع نهادی: با توجه به عوامل موثر بر نهادهای اقتصادی یک کشور نفتی، میتوان متغیرهای درآمد ملی، اندازه دولت، خالص صادرات، حجم نقدینگی، تورم و درآمدهای نفتی را در تابع نهادی لحاظ نمود. افزون بر این، تحلیل آمارهای رسمی نشان میدهد که قریب به 59درصد از GDP کشور متعلق به 6 استان تهران، خوزستان، بوشهر، اصفهان، خراسان رضوی و فارس است، در حالی که این استانها تنها 5/ 47درصد از جمعیت کشور را دارا هستند.

به نقل از ایرنا، عباس شیراوژن روز دوشنبه با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توییتر آخرین مصوبات جلسه ستاد ملی کرونا را تاکید بر تمدید محدودیتهای مصوبه جلسه قبل به مدت دو هفته، برگزاری جلسات اداری در اماکن سربسته حداکثر ۳۰ نفر و ۹۰ دقیقه و اجباری شدن استفاده از ماسک در محیطهای سربسته اعلام کرد. مراسم اعتکاف باید صرفاً در شهرهای زرد، نارنجی و آبی با 20 درصد ظرفیت مساجد و با رعایت پروتکلهای بهداشتی، انجام کامل واکسیناسیون و استفاده از ماسک برگزار شود.