دیجیتال مارکتینگ چیست؟

نحوه عملکرد واقعی SEO به این شکل است: گوگل و سایر موتورهای جستجو صفحات موجود در وب را پایش می کنند و آنها را در بزرگترین کتابخانه جهان فهرست بندی و دسته بندی می کنند. استفاده از بازاریابی محتوا به همراه بازاریابی موتورهای جستجو (سئو) و بازاریابی شبکه های اجتماعی می تواند با سرعت زیادی شما را اهداف کسب و کارتان نزدیک کند. طبق آمار بیش از ۹۵ درصد پیامک های ارسالی توسط مخاطب خوانده می شود. ارزش این واحدها تقریباً ۶۲ میلیون دلار است و فقط ۵ درصد از داراییهای این نهنگ را تشکیل میدهد. اما متاسفانه سازمان ها به دلیل عدم اطلاع دقیق از ابزارهای تحلیل دیجیتال مارکتینگ و عدم آموزش کافی در این زمینه در کمتر از ۳۰ درصد مواقع از این ابزارها استفاده می کنند.

کدام کسب و کارها از دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنند؟ بازاریابان هم می توانند این کمپین ها را روی گوگل، لینکدین، توییتر، پینترست یا فیس بوک اجرا کنند و تبلیغات خود را از طریق معرفی محصولات و خدمات ارائه دهند. • سئو داخلی (On page SEO): این نوع از SEO بر روی تمام محتویات “روی صفحه” زمانی که به یک وب سایت نگاه میکند، تمرکز میکند. همانطور که اشاره کردیم، امکان اندازهگیری و سنجش، تنوع کانالهای توزیع محتوا، ابزارها و روشهای مختلف و استفاده از تکنولوژیهای روز باعث شده تا دقیقا بتوانیم مخاطبان درستی را هدف بگیریم و همین موضوع کمک میکند تا هزینهها بسیار کاهش پیدا کند و اثربخشی بیشتر شود.

ببینید در روز چقدر ویدئو منتشر می شود و چقدر ویدئو ها دست به دست می چرخند. ساعتهایی که دنبال کنندگان شما در اینستاگرام فعالیت میکنند: در این قسمت میتوانید میزان استفاده دنبال کنندگان صفحه خود از اینستاگرام را در ساعتهای مختلف روز ببینید. ازسویدیگر، در بازاریابی دیجیتال میتوانید تقریبا ROI اکثر تلاشهای بازاریابیتان را بسنجید.

شما به راحتی با درج خبر در سایت های خبری معتبر و مرتبط میتوانید بک لینک های دائمی بگیرید. این شیوه دیجیتال مارکتینگ در مقایسه با سایر روش ها بسیار متنوع است و به راحتی با توافق درصدی طرفین با کمترین هزینه به شرط انتخاب سایت های مناسب برای همکاری فروش خود را افزایش دهید. بازی های رایانه ای یکی از روش های جذاب و اثر بخش برای معرفی کسب و کارها هستند که سازمان ها می توانند از پتانسیل آن برای جذب مشتری و کسب درآمد استفاده کنند.

البته خوشبختانه راهکارهایی برای پشتیبانگیری در بسیاری از کیف پولها وجود دارد. این کتاب جزئیات کاملی در رابطه با دیجیتال مارکتینگ به همراه دارد. طبق تحقیقات والاستریت ژورنال، سناتور لومیس تقریباً ۲۵۰,۰۰۰ دلار بیت کوین دارد. رتبه این ارز دیجیتال در رتبهبندی سایت کوین مارکتکپ در زمان نگارش این مطلب، ۱۶۴ است. استراتژی های اصلی دیجیتال مارکتینگ کدامند؟

قدم اول در تعیین استراتژی دیجیتال مارکتینگ ، مشخص کردن اهداف کسب و کار است. ویدئو مارکتینگ چگونه به اهداف سازمانی کمک می کند؟ حال که دیجیتال مارکتینگ به کمک شما آمده تا به اهدافتان برسید پس تعیین دقیق اهداف سازمانی را جدی بگیرید. حال با شناخت این فرآیندها میخواهیم نحوه تنظیم استراتژی دیجیتال مارکتینگ را در ۵ گام بررسی کنیم. در فضای دیجیتال امکان بررسی دقیق رفتار مخاطب، عملکرد کمپین های دیجیتال و آنالیز سفر مشتری برای کسب و کار فراهم است.