دستاوردها و ناکامیهای دولت اصلاحات / چرا خاتمی شعار اقتصادی نداد؟

درخواست کنعانیزادگان برای حضور رئیسجمهور در تمرینات تیم ملی چندان موضوع پیچیدهای نیست، چون در گذشته و بهطور مشخص از زمان ریاستجمهوری محمد خاتمی تابهحال، این رویه مرسوم بوده و به غیر از یک مورد، رؤسایجمهور حتی پا به زمین چمن گذاشته و با بازیکنان تیم ملی دیدار کردهاند. پدر زهرا خاتمی راد در رادیو ایران در آلمان اخبار آلمانی می گفت و او که در آن زمان چهار پنج سالی بیشتر نداشت با پدرش به استودیو می رفت و اینگونه شد که از همان کودکی به کار اجرا و گویندگی علاقمند شد. وی همچنین «مراجعه به سامانه نیما» را عاملی دانست که بر اساس آن میتوان پی برد دولت در تأمین ارز با هیچگونه مشکلی روبهرو نیست. او دوست نداشت پیشنهاد کارگردان ها را دریافت کند بلکه تصمیم گرفت آموزش های حرفه ای بازیگری را دریافت نماید. به گزارش همشهریآنلاین به نقل از ایرنا، سعید خطیب زاده امروز دوشنبه در نشست خبری در مورد روند مذاکرات وین گفت: طی روزهای اخیر هیاتها گفت و گوهای فشرده ای در وین داشتند و برای تنفسی به تهران برگشتند. بهادریجهرمی همچنین در ادامه نشست خبری خود عنوان کرد: «در حوزههای مختلف، افزایش صادرات صیفیجات تا سه برابر افزایش پیدا خواهد کرد و شرایط برای توسعه صادرات فراهم خواهد شد.

در این دوران متوسط سالانه صادرات نفت و گاز ۲۱/۶۶ میلیارد دلار بود و متوسط سالانه صادرات غیرنفتی ۴/۷۸ میلیارد. این مینی سریال، از نظر منتقدان شاهکار، و از نظر عموم افراد آماتور و بیننده ی آن، متوسط ارزیابی شده است. استمهال دولت برای اصلاح نظام پرداخت یارانهها، تدبیر آثار و نتایج این تغییر بود که هم مجلس و دولت اتفاق نظر دارند باید آثار منفی نسبت به طبقات مختلف جامعه وجود نداشته باشد و این موضوع در کمیسیون تلفیق مجلس در حال بررسی است. اما کسی که از برجام خارج شده است آمریکا است و باید با لغو تحریمها گام اول را بردارد بدون بلند و تحریمها، چه با تعیین ضربالاجل و چه بدون آن، اتفاق جدیدی در مذاکرات رخ نمیدهد. سخنگوی دولت آمار دقیق فروش نفت و بازگشت ارزهای ناشی از آن را قابل قبول دانست. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مذاکرات وین این روزها با برگزاری جلسات طولانی و پیدرپی میان هیاتهای مذاکرهکننده در کنار ورود برخی بازیگران جدید در عرصه گفت وگوها ادامه دارد و قریب به اتفاق طرفها به رو به جلو بودن آن اذعان دارند. تمرکز جلسات در چهار مورد بوده است و در این تنفس هم جلسات کارشناسی در وین قطع نبود.

در عین حال که ما بارها دیده بودیم ایشان تا مرز شهادت پیش رفته بود و اتفاقات زیادی رخ داده بود. وی همچنین حرکات موزون را توسط دیدار قنبرزاده و نادر رجب پور آموزش دیده است. وی افزود: اما اگر دمکراسی را در همه زمینهها تعمیق ببخشیم، این را در 22 بهمن به صراحت گفتم که اگر روزی واقعاً در مسألهای اختلاف نظر داریم و برای ما مهم است چرا پای صندوق آراء نیاییم؟ اختلاف نظر در موضوعات مختلف طبیعی است و این مسائل برای ارائه راهکار مناسب راهگشاست. این جلسه به درخواست طرف کرهای در محل نمایندگی ایران در وین برگزار شد و معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی توضیحاتی در خصوص پولهای بلوکه شده ایران در کره جنوبی ارائه کرد و گفت که این کشور برای بازپرداخت بدهی خود به ایران تلاش میکند. در این نامه در خصوص دغدغهها و آینده انقلاب و کشور با رهبری صحبت کردهاند و برای دهه پیش رو راه حلهایی ارائه کردهاند. در سال ۲۰۰۸ میلادی روسیه وارد جنگی ۵ روزه با گرجستان شد. میخائیل الیانوف نماینده روسیه در مذاکرات در آخرین ارزیابی خود از گفتوگوها گفت که دستیابی به توافق نهایی برای احیای توافقات سال ۹۴ تا ماه فوریه امکان پذیر است و اضافه کرد که نه تنها روسیه بلکه سایر طرف ها هم اذعان دارند که گفتوگوها در حال پیشرفت است.

این روزنامه آمریکایی با بیان این که ایرانیها هم به نوبه خود گفتند که تنها بازگشت به توافق اولیه را دنبال خواهند کرد و در ابتدا خواستار لغو تمامی تحریمهای اعمال شده توسط ترامپ و تضمین عدم خروج رئیسجمهور آینده آمریکا از توافق شدند، مدعی شد اما تهران با پیشروی مذاکرات در وین، این خواستهها را ملایم کرده است. جوبایدن تنها نامزد حزب دموکرات است که قدرت پیروزی بر دونالد ترامپ را دارد. آنها از پیشرفت های صورت گرفته در پروژه مدرنیزاسیون رآکتور تحقیقاتی اراک استقبال کرده و از اینکه انگلستان مسئولیت ریاست مشترک کارگروه اراک را عهده دار شده است ابراز خرسندی نمودند. 3 مکانیسمی است که هم ارمنستان و هم ترکیه در آن حضور دارند و ایران هم همیشه از کاهش تنش میان همسایگانش استقبال میکند. آن کار را انجام میدهم اما بهعنوان دستور! دولت بایدن در ابتدا میخواست به توافق اولیه بازگردد و در عین حال از طرح ترامپ در مورد موشکها و سیاستهای خارجی پیروی میکرد، اما اکنون نشان داده که بازگشت به توافق ۲۰۱۵ را بدون مرتبط کردن این موارد میپذیرد. زمانی که اسکرانتون در دهه ۵۰ دچار بحران مالی شد، پدر جو از پیدا کردن کار مناسب محروم ماند.