جزئیات کابینه احتمالی رئیسی

تعدد چالش های اقتصادی و اجتماعی و حتی سیاسی و فرهنگی در کشور، تشکیل کابینه و آغاز به کار وزرای همسو با رییس جمهوری را از اصلی ترین اولویت ها قرار داده است. اما در صورتی که موسسه موفق به اخذ وقت سفارت آمریکا برای متقاضی؛ چه نوع عادی و چه نوع ویژه نگردد، کلیه هزینههای پرداخت شده به غیر از هزینه 160 دلار پرداخت شده در سایت سفارت آمریکا (آن هم به دلیل سیاستهای قانونی سفارت آمریکا) بطور تمام و کمال به متقاضی برگشت داده میشود.

توجه شود که مبالغ مذکور صرفا برای رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا میباشد و مابقی هزینههای دریافت وقت سفارت آمریکا که شامل هزینه 160 دلار واریزی در سایت سفارت آمریکا برای فرم Ds-160 بوده به صورت جداگانه خواهد بود. رزرو وقت سفارت میتواند به صورت آنلاین و حضوری انجام گردد اما برای کشور آمریکا به دلیل بسته بودن سفارت این کشور در ایران، صرفا از طریق آنلاین انجام شده و برای حضور در سفارت هم مسلما باید به کشوری دیگر رفته که سفارت آمریکا در آنجا فعالیت دارد که در این راستا گزینه بهتر برای ایرانیان، کشورهای اطراف مانند امارات متحده عربی (دارای دفتر در دبی و ابوظبی)، ترکیه (دارای دفتر در آنکارا و استانبول) و ارمنستان (دارای دفتر در ایروان) گزینههای راحتتر از نظر مسافت، هزینه سفر و مهمتر از همه، عدم نیاز یا سهولت اخذ ویزای کشور واسط میباشند.

کسانی که به دنبال وقت سفارت انگلیس در تهران هستند، باید توجه داشته باشند که انگلستان هنوز هیچ سفارتی در ایران ندارد. با توجه به نیاز هموطنان ایرانی به داشتن اطلاعات کافی و شاید ضروری در مورد سفارت استرالیا در تهران در این مقاله تصمیم گرفتیم اطلاعات نسبتاً کاملی را راجع به این سفارتخانه با شما در میان بگذاریم. کشور پادشاهی انگلستان یکی از کشورهایی است که برای سفر اعم از تفریحی، تجاری و تحصیلی همیشه مورد توجه ایرانیان بوده است.

دولت بریتانیا نیز مانند هر کشور دیگری قوانین مرزی مخصوص به خود را دارد؛ البته این قوانین نسبت به قوانین مرزی کشورهایی مانند کانادا یا کشورهای حوزه شینگن، اندکی سخت به نظر میرسد. هر فرد متقاضی برای سفر به یک کشور خارجی مانند آمریکا که برای اجازه ورود به خاک آن نیاز به ویزا باشد؛ چه این سفر توریستی و 1 روزه باشد و چه برای مهاجرت بلند مدت از نوع موقت و یا دائمی؛ برای پروسه اخذ ویزای کشور مقصد به وقت سفارت نیاز دارد.

وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد، یک فرد ایرانی الاصل به عنوان دستیار او در امور اقتصادی و بازرگانی منصوب شده است. کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سالیان سفر با تجربه چندین و چند ساله ای که درباره دریافت وقت سفارت انگلیس و امور مربوط به ویزای آن دارند، می توانند برای عبور از صفر تا صد این مراحل در کنار شما باشند.

این دفاتر به نمایندگی از طرف سفارت انگلیس، امور مربوط به ویزا و وقت سفارت این کشور را برای متقاضیان ایرانی پیگیری می کنند. این سوال را می توان با یک جواب کوتاه پاسخ داد: «بله».

پس می توان برای انگشت نگاری و مصاحبه به دفتر VFS انگلیس در تهران مراجعه کرد. اما جای نگرانی نیست؛ اگر اطلاعات کافی درباره این قوانین بهدست بیاورید، یقینا می توانید صاحب یکی از انواع ویزاهای انگلیس شوید. در دولت آقای رئیسی، سلایق مختلف اصولگرایی وجود دارد البته قرار بود که خارج از طیف اصولگرایی هم افرادی در دولت وی به کار گرفته شوند که به نظر میرسد آقای رئیسی در این زمینه عقب نشینی کرد وگرنه، قرار بود آقای اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جایگاه خودش بماند که نیروی متعلق به اصلاحطلبان بود که البته آقای رئیسی در جای دیگری از او بهره گرفت و ایشان را به عنوان رئیس سازمان انرژی اتمی منصوب کرد که این نشاندهنده تمایل آقای رئیسی است.

قبل از گذشت زمان مذکور، درخواست مجدد دریافت وقت سفارت برای یک بازه زمانی مد نظر دیگری را بدهد که انجام مجدد پروسه دریافت وقت سفارت آمریکا برای وی رایگان انجام خواهد بود. قبل از گذشت زمان مذکور، در صورت عدم رضایت از وقت گرفته شده، درخواست بازگشت وجه را دهد. مجددا از سوی ایرانیان بالا رفته و ضمن آنکه به دلیل ریجکتی بسیاری از درخواست ویزای ایرانیان در فواصل سالهای 2016 تا 2021 میلادی به دلیل مذکور، سیلی از تقاضای ویزای کشور آمریکا از سوی ایرانیان (و چندی کشور خاورمیانهای دیگر) ناشی از باز شدن یک سد مانع به راه افتاده است.

استفان والت استاد روابط بین الملل دانشگاه هاروارد در نشریه فارین پالیسی می نویسد هیچ یک از چالش ها به اندازه چالشهایی که امریکا در داخل با آن مواجه است برای آینده این کشور و زندگی آمریکاییها تا پایان این قرن اهمیت ندارد. فرارو- ملوین گودمن؛ عضو ارشد مرکز سیاستگذاری بین الملل و استاد در دانشگاه جان هاپکینز. همانطور که گفتیم انگلیس یکی از کشورهای سختگیر در زمینه ویزا و مهاجرت است.

، منجر به بلاک شدن اکانت خود میشوند و تنها در صورتی پسورد اکانت متقاضی عوض نخواهد شد که متقاضی درخواست تضمین عدم بلاک شدن اکانت را از موسسه ادب ویزا ننماید. تا مدتی پیش به دلیل عدم وجود سفارت انگلیس در ایران این امکان وجود نداشت تا متقاضیان ویزای انگلیس مراحل انگشت نگاری را در ایران بگذرانند. آنچه که بدیهی است، کشور آمریکا یا همان به همان اصطلاح رایج “سرزمین رویاها” در میان بسیاری برای مهاجرت و سفر بویژه مهاجرت تحصیلی و یا کاری، وقتهای سفارت آن بسیار شلوغ بوده و برای متقاضیان اخذ ویزای آمریکا و رزرو وقت سفارت آمریکا در بیشتر مواقع، اخذ وقت سفارت به دلیل پر بودن همه وقتها در بازههای مختلف از سال، سخت یا حتی غیرممکن برای زمان مد نظر متقاضی میباشد.

اما همانطور که ذکر کردیم به دلیلی شلوغی نوبتهای سفارت آمریکا و پر شدن سریع وقت کنسلی، اخذ وقت سفارت از نوع کنسلی بسیار سخت خواهد بود اما غیرممکن نیست. خانعلیزاده تصریح کرد: جوابِ این سؤال را باید اینگونه داد که مقاماتِ دولت موقت دقیقا در همان زمان – یعنی سه روز پیش از تسخیر سفارت آمریکا در تهران – در کشور الجزایر مشغول مذاکره و گفتگوی مستقیم با دولتمردان آمریکایی بودند که اتفاقاً انتشار گستردهی تصاویر و اخبار مربوط به این دیدار، دوباره داغِ 28 مرداد را زنده کرد و مردم و دانشجویان را به این فکر واداشت که هر چه سریعتر برای حفظِ دستاوردهای انقلاب خود، اقدام به تسخیر سفارت آمریکا در تهران کنند.

برای سفر به این کشور باید حتما مهر یکی از انواع ویزای انگلیس را در پاسپورتتان داشته باشید. دکتر مهدی خانعلیزاده کارشناس روابط بینالملل نیز در پاسخ به این سؤال گفت: در تحلیل ماجرای تسخیر سفارت آمریکا در سال 58 و توسط دانشجویان، باید به یک تفاوت اساسیِ این رویداد با سایر اقدامات شبیه به آن – نظیر تسخیر سفارت بریتانیا در سال 88 و ماجرای تعرض به کنسولگری عربستان در مشهد – اشاره کرد؛ تفاوتی که باعث شد تا رهبر انقلاب هم نسبت به رویداد نخست، نگاه حمایتی و نسبت به دو رویداد بعدی، نگاه انتقادی داشته باشند.

  • تلفن وزارت خانه در تهران : ۰۲۱۲۲۲۶۹۲۳۸
  • هند: سفارت کانادا در کلکته
  • روز سال نو؛ جمعه ۳۱ دسامبر
  • کپی از ویزای شنگن قبلی
  • نام وزارت خانه در تهران : سفارت آلمان
  • نام وزارت خانه در تهران : وزارت بازرگانی

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دبیر انجمن آموزش علوم پزشکی، عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی کشور، عضو شورای عالی استعدادهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دبیر شورای گسترش دانشگاهها، دبیر شورای شورای آموزش پزشکی و تخصصی کشور، رئیس دفتر نظارت و ارزیابی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، عضو شورای عالی مرکز تحقیقات چشم پزشکی کشور، مشاور سازمان بینالمللی آموزش پزشکی اروپا، ریاست قطب چشمپزشکی از سال ۱۳۸۸ تاکنون، ریاست مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی شهید دکتر لبافینژاد و عضو هیأت ممیزه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و عضو هیأت جذب این دانشگاه از جمله سوابق علمی و اجرایی وی میباشد.