ایلان ماسک و امبر هرد ؛ داستان بزرگترین حاشیه تکنوکینگ تسلا – تکراتو

موردی جالب اینکه یکبار در حین صحبت، یکی از دستیارانش به او بستنی خامهای با تکههای بیسکوئیت تعارف کرد و ماسک درحالیکه با حرارت راجع به نجات بشریت صحبت میکرد، آنقدر هیجانزده بود که متوجه نشد مقداری بستنی از لب پایین او چکه میکند. پس پاسخ به این که سرعت اینترنت ماهواره ای استارلینک چقدر است چندان آسان نیست اما نکتهی جالب این است که اگر سرعت حال حاضر این سرویس را هم در نظر بگیریم (که به گفتهی شرکت کمترین ممکن است) از سرعت اینترنت داخل کشور بیشتر بوده و میتواند مناطق زیادی که اینترنت بسیار ضعیف دارند را تحت پوشش قرار دهد. یک سال پس از آن، همزمان با ترکیدن حباب دات-کام و تعطیل شدن بخش مجازی تعداد زیادی از شرکتهای عرضهکننده فناوری، «X.com»، یک شرکت آنلاین خدمات مالی دیگر به نام «Confinity» و سرویس انتقال پول آن، به نام «PayPal» را خریداری نمود.

در حقیقت ایلان با تأسیس این شرکت یک سرویس ارائه دهنده مالی را توسعه داد که به سرعت انتقال وجه میداد. در سال ۲۰۰۸ ناسا با عقد قراردادی ۱.۶ میلیارد دلاری، وظیفهی ارسال محموله به ایستگاه فضایی بینالمللی (ISS) طی ۱۲ پرتاب را به اسپیس ایکس سپرد. پس از گمانهزنیهای فراوان، ماسک ۱۲ مهندس را از تسلا موتورز و اسپیس ایکس مامور کرد تا ظرف مدت ۹ ماه طرحهای مفهومی چنین سیستمی را پیریزی کنند.

افرادی مانند ماسک مدام در حال ایده پردازی هستند. به گزارش خبرگزاری آریا ، محمدرضا شرفی در گفتوگو با ایسنا با اشاره به نوسانات موجود در هر بازار سرمایه بیان کرد: در بازار سرمایهای مانند بیتکوین با توجه به اینکه ابزارهای نظارتی و کنترل مدیریتی حاکمیتی وجود ندارد، نوسانات بسیار زیاد است. راه اندازی شرکت درست مانند پختن کیک است، شما باید همه مواد لازم را به نسبت مناسب در اختیار داشته باشید.

انگیزه من برای تاسیس همه شرکت هایم درگیر شدن در کاری بوده است که فکر کردم تاثیر قابل توجهی در جهان خواهد داشت. این شرکت قراردادهای بزرگی با نشریههای بزرگی چون نیویورک تایمز و شیکاگو تیریبون بسته که نتایج خوبی را برای این نشریهها رقم زده. این مسئله منجر به تأسیس شرکت The Boring Company شد که با ایجاد یک سیستم تونل تراکم راه را کاهش میدهد. اما قبل از آن که سراغ اختراعات ایلان ماسک برویم، به یاد داشته باشید که ایلان ماسک دومین کارآفرین جهان است و همچنین او در سیلیکون (Silicon Valley) سه کسب و کار ایجاد کرد که همه آن ها دنیا را متحول کرد. آنها با این کار باعث جدایی فرزندان از یک دیگر شدند، فرزندانی که پتانسیل این را داشتند که تغییرات بزرگی را در جهان ایجاد کنند و اتفاقات بی نظیری را رقم بزنند (که البته باز هم با این حال این کار را انجام دادند!) اما این کاری بود که شده و نهایتاً پدر ایلان آن را با خود به آفریقای جنوبی برد تا در آنجا زندگی خود را ادامه دهد.

البته اسم این شرکت از همان اول این چنین نبوده است. ماسک، نسخهٔ علمی تخیلی از فینیاس تیلور بارنوم است که بهطرز غیرمعمولی از طریق ترساندن و البته سرگرمکردن انسانها پولدار شده است. یکی از جذابترین پروژههای آقای ماسک ساخت یک شهر خورشیدی است. 1 ایلان ماسک کیست؟ ارزش داجکوین (یکی از ارزهای دیجیتال) که نماد آن تصویر یک سگ نژاد شیباست، به دنبال توییت ایلان ماسک در یک روز بیش از دو برابر شد و رشد خود در ۷ روز گذشته را به رقم خیرهکننده ۴۰۰ درصد رساند. به این ترتیب آقای ماسک میخواهد کمپرسوری را در برابر یک کپسول قرار دهد تا هوا را به پشت آن منتقل کند. با زندگینامه ایلان ماسک همراه ما باشید.

در سال ۲۰۰۱ ماسک به همراه دو تن از دوستان خود به مسکو رفت تا برای پروژههای فضایی خود تعدادی موشک قاره پیمای دست دوم از روسیه خریداری کند. شاید با تماشای قسمت دوم مرد آهنی حضور افتخاری ایلان ماسک در قسمت دوم این فیلم را نظاره کرده و اکنون نیز به یاد داشته باشید ولی تاثیر ماسک در این مجموعه سینمایی مارول بسیار بیشتر از آن چیزی است که تصور میکنید. ۱. وقتی چیزی برایت بهاندازه کافی مهم باشد، آن را انجام میدهی؛ حتی اگر شانس با تو نباشد. وقتی چیزی خوب پیش نمی رود، خود را گول نزنید و نگویید که خوب پیش می رود و یا اینکه خود را با یک راه حل بد، مشغول نکنید. منظورم این نیست که این خودرو نه چراغ دارد و نه بخشهای دیگر، بلکه منظورم این است که در این خودروها چراغها کمتر پیشرفتهتر و سبکتر و قویتر شده و یا بخشهای دیگر آن کوچکتر، هوشمندتر و زیباتر شدهاند.

  • شغل: بنیانگذار بنیاد بیل و ملیندا گیتس
  • شغل: مدیر عامل و بنیانگذار آمازون
  • منبع درآمد: کمپانی مایکروسافت
  • ارزش خالص دارایی: 124.5 میلیارد دلار
  • محل اقامت: شنژن

من فکر می کنم این امکان برای مردم عادی وجود دارد که فوق العاده بودن را انتخاب کنند. درحالیکه این پیشرفت چشمگیری را برای سرمایهگذاری” Starlink ” بود. گفتم که ایلان ماسک سعی داشت از جایی که در آن زندگی میکرد رهایی پیدا کند، چون او فهمیده بود که در آنجا به خوبی نمیتواند پیشرفت کند. پس به واسته نزدیکان خانواده مادری خود، به کانادا رفت و پناهنده آنجا شد. از این ماجرا که بگذریم، خانواده ماسک پنج نفره بود، یعنی یک نفر دیگر در این خانواده وجود داشت، این فرد خواهر برادران ماسک به نام توسکا است.